Powstają kolejne dokumenty synodalne

29.04.2021

Administracja kościelna, młodzież i osoby konsekrowane – to tematy kolejnych dokumentów synodalnych, które trafią w przyszłości na sesję plenarną V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jej organizacja jest na razie niemożliwa z powodu pandemii.

Podczas obrad Komisji Głównej rozmawiano o dwóch nowych dokumentach, a trzeci będzie omawiany w maju – mówi ks. Piotr Cebula, sekretarz synodu.

– Kanclerz Kurii ks. Robert Kantor przedstawił kolejną wersję dokumentu, który wypracowała Komisja ds. Administracji Kościelnej. Dotyczy on całościowego spojrzenia na administrację kościelną w obszarze realiów duszpasterstwa diecezji tarnowskiej. Ponadto ks. Marcin Baran przedstawił pierwszą wersję dokumentu Komisji ds. Dzieci i Młodzieży. Zasadnicze wątki tego tekstu opierają się na ankiecie, która została przeprowadzona wśród młodzieży diecezji tarnowskiej. Trzeci dokument, który miał być analizowany na tym posiedzeniu został przełożony na kolejne spotkanie Komisji, które odbędzie się 17 maja. To dokument wypracowany przez Komisję ds. Osób Konsekrowanych – dodaje.

Ks. Grzegorz Lechowicz, przewodniczący tej Komisji, w przygotowaniu dokumentu skorzystał z bogatej tradycji obecności osób konsekrowanych w duszpasterstwie diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN