Powstało miasto na 130 mieszkańców [ZDJĘCIA]

27.07.2019

Przez tydzień ponad 130 osób będzie tworzyć Miasteczko Modlitewne. Młodzi z całej Polski, a także 20 uczestników z Ukrainy,  przyjechało do Zabawy na rekolekcje.

Tegoroczne Miasteczko jest jubileuszową, bo dziesiątą odsłoną wydarzenia. Przygotowania do tych ogólnopolskich rekolekcji trwały prawie rok. Jak mówi kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, ks. Zbigniew Szostak, także parafia przygotowała się na przyjazd młodych.

Z tego co wiem, zapisanych jest rekordowo dużo. Przygotowaliśmy się także jako sanktuarium. Mamy nowe prysznice, piękne pole namiotowe i mamy duży namiot – 400 metrów kwadratowych. Będzie osłoną przed słońcem i ochroną przed deszczem – dodaje ks. Szostak.

Wśród uczestników są ci, którzy przyjechali po raz pierwszy, ale nie brakuje także stałych bywalców.

Super atmosfera, fajni ludzie, dużo jest modlitwy, gier, integracji. Lubię w ten sposób spędzać wakacje. Myślę, że poznaje dużo nowych ludzi, ale też pogłębia się moja relacja z Bogiem – mówi Aldona, która na Miasteczku jest po raz piąty. – Chcę sobie przemyśleć kilka rzeczy, nawiązać większy kontakt z Bogiem, poznać ludzi i po prostu spędzić ten czas miło. Dowiedziałam się o Miasteczku od koleżanki i księdza, no i przyjechałam – dodaje Kasia, która pierwszy raz uczestniczy w takich rekolekcjach.

Do Zabawy przyjechała m.in. grupa z Limanowej z ks. Bartoszem Mizińskim. Jak mówi opiekun limanowskiej młodzieży, to atmosfera i ludzie Miasteczka Modlitewnego są najlepszą wizytówką tego spotkania.

Atmosfera i przeżycie – to najczęściej słyszę od młodych. Ważni są dla nich poznani ludzie, Słowo, które usłyszeli, które gdzieś w nich zostało i adoracje. To są te rzeczy, które najczęściej się powtarzają w rozmowie.

Środa jest dniem jubileuszowym. Będą wspomnienia uczestników a także “Bal Miasteczkowicza”.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
Aldona i Kasia
ks. Bartosz Miziński
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN