Pożegnali Marię Witkowską [ZDJĘCIA]

22.06.2018

W Klubie Inteligencji Katolickiej w Tarnowie rodzina i przyjaciele wspominali śp. Marię Witkowską. Wspomnienie założycielki i współwłaścicielki firm Bruk-Bet zgromadziło rodzinę i wielu gości.

Mszę świętą odprawił ks. Michał Drożdż. Później zaprezentowano film upamiętniający życie i działalność Marii Witkowskiej.

Była honorowym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. – Zrobiliśmy te spotkanie dlatego, że czuliśmy ogromną potrzebę, żeby wyrazić nasze uczucia. Jej śmierć mocno nas zaskoczyła, bo była wyjątkowym człowiekiem, który zapisał się w naszych sercach jako ktoś niezwykle życzliwy i wrażliwy – mówi Danuta Ciszek, prezes Oddziału KSW w Tarnowie.

Zmarłą wspominał także syn, Krzysztof – prezes firmy Bruk-Bet. – Moja mama była osobą wyjątkową. Nie dbała o swoją popularność, którą i tak zyskała. Na pewno zapamiętamy ją jako osobę, która była wyjątkowo otwarta na potrzeby innych ludzi, świadczyła wszelką pomoc na rzecz kultu religijnego, na rzecz opieki zdrowotnej i wielu innych działalności społecznych – wspomina syn.

Maria Witkowska za swoją działalność na wielu płaszczyznach została uhonorowana licznymi odznaczeniami.

Ponadto była Honorowym Obywatelem gminy Żabno.

Posłuchaj:
Danuta Ciszek
Krzysztof Witkowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN