Pożegnanie księdza profesora Michała Bednarza

02.09.2020

1 wrzesnia w Bazylice Katedralnej w Tarnowie podczas Mszy św. diecezjanie żegnali księdza profesora, który w każdym budził niezwykłą ciekawość odkrywania Jezusa i Ziemi Świętej.

Jak mówił podczas homilii bp Wiesław Lechowicz, są takie uroczystości pogrzebowe, kiedy głos kaznodziei nie jest wyczekiwany, bo życie i śmierć zmarłej osoby są same w sobie kazaniem, jasnym i czytelnym przesłaniem.

– Dla ks. profesora Bednarza Biblia była taką umiłowaną ojczyzną, w której był zakochany i zakorzeniony. Każdy, kto o nim myśli, myśli też automatycznie o Biblii. Dziękujemy za twoją wiarę w słowo Jezusa, za wiarę, którą się dzieliłeś i którą głosiłeś w wielu uczelniach, na ambonach, podczas niezliczonych konferencji, w wielu artykułach i książkach oraz w osobistych kontaktach.

Ks. Michał był znany zwłaszcza jako niezastąpiony i wybitny przewodnik po Ziemi Świętej. Bez niego, osobom podróżującym do ojczyzny Jezusa, trudno było wyobrazić sobie odkrywanie śladów Chrystusa.

Przez wiele lat był wykładowcą egzegezy Nowego Testamentu, historii zbawienia, teologii biblijnej, archeologii i geografii Palestyny.

Śp. ks. profesor Michał Bednarz zmarł 29 sierpnia w wieku 81 lat.

Posłuchaj:
bp Wiesław Lechowicz
Jadwiga Koziol, fot. ks. Marian Kostrzewa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN