Pracuje w Watykanie, ale na pielgrzymce musiał być. Ks. Tomasz Atłas modli się za misje

21.08.2021

Jako diecezja tarnowska jesteśmy w czołówce misyjnej świadomości i konkretnego zaangażowania w dzieło misyjne Kościoła – mówi radiu RDN ks. Tomasz Atłas z Kongregacji Ewangelizacji Narodów w Watykanie. Dziś (21.08) duchowny jest obecny na szlaku Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Podnieśmy czoła, bo mamy za co Bogu dziękować, za nasze zaangażowanie misyjne. Kolędnicy misyjni, staże kleryków czy pomoc duchowa i materialna, która płynie z diecezji tarnowskiej jest wzorem dla diecezji w Polsce i nie tylko – podkreśla kapłan.

Tak ułożyłem swój urlop, żeby koniecznie być na pielgrzymce. Idę po raz trzydziesty – dodaje.

W rozmowie z radiem RDN ks. Atłas podkreśla, że niektóre kraje przeżywają prawdziwy rozkwit powołań. Kapłan odpowiada za 80 tys. kleryków w 7 tysiącach seminariów na terenach misyjnych.

Kopalnią powołań jest Nigeria, Indie, Wietnam, Filipiny. Tam seminaria pękają w szwach. Na misjach potrzeba autentyczności zarówno w życiu misjonarzy, jak i też w życiu tych młodych Kościołów. Myślę, że każdy z nas mając świadomość, że jest uczniem, misjonarzem na mocy chrztu świętego, jeżeli jest autentyczny to już staje się misjonarzem w swoim środowisku – powiedział w rozmowie z radiem RDN podczas studia pielgrzymkowego.

Ks. Tomasz Atłas podkreśla, że najtrudniejsza sytuacja na świecie jest tam, gdzie Kościół jest prześladowany. – Można wymienić Chiny, Wietnam. Trudna sytuacja jest w Nigerii, na Bliskim Wschodzie, tam gdzie za wiarę trzeba zapłacić najwyższą cenę – podkreślił.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN