Przeboje Magdy Anioł w Dobrym Miejscu

15.10.2019

Koncert Magdy Anioł i supportującego ją zespół Soudarion zainauguruje scenę festiwalową zapowiadającą 9. Festiwal Chrześcijańskie Granie.

Magda Anioł, której utwór “Zaufaj” towarzyszył św. Janowi Pawłowi II podczas jego przedostatniej wizyty w Polsce, po raz trzeci wystąpi w Dobrym Miejscu. Koncert artystki wpisuje się w 25- lecie pracy artystycznej.

Podczas koncertów nie zabraknie przebojów. Wśród nich są utwory dedykowane Janowi Pawłowi II. ‘Lolek’ i ‘Zaufaj Panu już dziś’ weszły do kanonu muzyki chrześcijańskiej.

Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.00 w Dobrym Miejscu w Warszawie. Bilety na koncert Magdy Anioł dostępne m.in. na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz przed koncertem.

 

MAGDA ANIOŁ

Na scenie chrześcijańskiej zadebiutowała płytą “Kiedy dusza śpiewa” dołączoną do kwartalnika “RuaH. To między innymi za twórczość z pierwszego krążka artystka dostała nagrodę Tuba Dei dla wokalistki roku. Z kolejnej płyty “Ani oko, ani ucho” pochodzi Zaufaj, utwór towarzyszył św. Janowi Pawłowi II w jego ostatniej wizycie w Polsce. Nie jest obecna w mainstream’owych mediach. A jednak zagrała setki koncertów, nagrała dziesięć płyt, odebrała wiele ważnych nagród i już kolejne pokolenie śpiewa jej piosenki. I co najważniejsze – ta historia wciąż trwa. I nic nie zapowiada, by miała się skończyć. Zagrała m.in. w Toronto na Światowych Dniach Młodzieży. Kolejne albumy: “Do góry nogami”, “Naprawdę. Msza młodych” czy “Albo Albo” sprzedają się w tysiącach egzemplarzy. Janek Pospieszalski nazwał ją kiedyś ikoną polskiej muzyki chrześcijańskiej. A Marcin Jakimowicz napisał, że po Stanisławie z Alternatyw 4 to najbardziej znany polski Anioł. Od niespełna 20 lat obecna na polskiej scenie CCM. W maju 2019 wydała album “Odmawiam”.

SOUDARION

Grupa muzyczna założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion to chusta, którą położono na twarz Jezusowi, w momencie złożenia do grobu. Była niejako pierwszym świadkiem zmartwychwstania Jezusa. Zespół tworzą: ks. Marcin Lewandowski, Paweł Karliński, Jan Stawiński, Jessica Karlińska, Monika Karlińska, Agata Tymel, Paweł Hemmerling, Paweł Wasiak, Krystian Włodarczak. Głównym celem ich działalności jest głoszenie wartości chrześcijańskich poprzez dobrą muzykę oraz radosne szerzenie Dobrej Nowiny. Soudarion został wybrany Debiutem 2015 podczas konkursu Debiuty 2015 w Warszawie, zdobył wyróżnienie podczas festiwalu “Bądź jak Jezus” a debiutancka płyta ‘Tylko miłość’ została wybrana Chrześcijańską Płytą Roku 2015. Oprócz tego zagrał na wielu znanych festiwalach m.in. Campo Bosco, Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie/Wałczu/Bełchatowie, Festiwalu Chrześcijańskie Granie, Mariackiej Bless Night oraz na Śremsongu. Soudarion ewangelizuje podczas rekolekcji czy wielbień.

Organizatorami wydarzenia są:
Dobre Miejsce
Fundacja Chrześcijańskie Granie
Parafia pw. bł. Edwarda Detkensa

Współorganizatorem wydarzenia jest: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wydawca, Fundacja Chrześcijańskie Granie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN