‘Przejrzyj się’ – publikacja, która ma ułatwić młodzieży codzienne funkcjonowanie

14.10.2021

Jak być oryginałem, a nie kopią w świecie mediów społecznościowych, jak poznać swoje osobiste ustawienia fabryczne, co zrobić gdy coś nam nie wychodzi – to tylko kilka zagadnień zawartych w wydanych właśnie drukiem materiałach formacyjnych dla młodzieży.

Program formacyjny nosi nazwę ‘Przejrzyj się’.

Jak zapewnia Aleksandra Małochleb z Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii, jest on odpowiedzią na zgłaszane potrzeby.

– Został stworzony według tego, jakie były oczekiwania, więc myślę, że pozostaje tylko się cieszyć i czekać na owoce. Chcemy aktualizować go na bieżąco. Nauka Kościoła nie zmienia się, ale program zawiera również elementy nauk ścisłych, psychologii i te informacje są na bieżąco aktualizowane.

Program ‘Przejrzyj się’ zawiera nie tylko nauczanie Kościoła, ale także informacje naukowe, odniesienia do zjawisk współczesnego świata, a wszystko to w połączeniu z formacją biblijną i liturgiczną. Motywami przewodnimi zaplanowanego na trzy lata programu są wolność, tożsamość i powołanie.

Ks. Wojciech Karpiel i świecki animator Bartłomiej Dziodzio, przyznają, że program został dobrze przyjęty przez duszpasterzy i młodzież.

– Program ten podobał się młodzieży, bo był bogaty w treść, ale też bardzo urozmaicony pod względem formy. Przede wszystkim prowadził do spotkania z Bogiem, z którego młodzież wychodziła inna – zauważa ks. Wojciech Karpiel.

– Młodzież przyjęła go bardzo dobrze. Był tak skonstruowany, że dawał bardzo dobre pole do rozszerzania pewnych myśli. Bardzo dużo daje integracja na początku i na końcu spotkania – zwraca uwagę Bartłomiej Dziodzio.

W wersji drukowanej są materiały dla animatorów oraz kody QR, przekierowujące do folderów z tekstami celebracji, prezentacji do spotkań oraz załącznikami do wydrukowania.

Konspekty można nabyć w księgarni Biblos.

Posłuchaj:
Aleksandra Małochleb
Opinie o programie
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN