Przez Józefa do Jezusa i Maryi. Nabożeństwa ku czci św. Józefa w Starej Wsi zainaugurowane

20.01.2021

To będzie ważny rok dla naszej parafii – mówią zgodnie mieszkańcy Starej Wsi w powiecie limanowskim, dla których św. Józef jest nie tylko patronem parafii, ale także ich życia codziennego.

Wczoraj w kościele w Starej Wsi odbyło się pierwsze nabożeństwo ku czci Oblubieńca Maryi i tak będzie każdego 19. dnia miesiąca.

Te nabożeństwa są dla nas szczególne – mówi ks. Mariusz Nosal, proboszcz parafii. – Chcemy wykorzystać tą szanse i tą okazje żeby przywrócić należna cześć św. Józefowi, naprawdę święty Józef jest bliższy nam niż nawet nie jeden święty który żył nie dawno. Przede wszystkim dla rodzin dla małżeństw, święty Józef jest pięknym wzorem do naśladowania, opiekun Jezusa, pracował na cała swoja rodzinę, uczył pokory, cichości. Te nabożeństwa które rozpoczynamy będziemy starać się tak właśnie przygotowywać żeby każdy ten dzień miał główną taka swoja tematykę.

Parafianie chętnie odpowiedzieli na inicjatywę.

– Myślę że te nabożeństwa bardzo wiele nam dadzą, jest to na pewno dla nas parafian nowość i według mnie jest to świetny wzór do naśladowania dla nas, dla naszych ojców i dziadków. – O świętym Józefie jest taka prawda, ksiądz starał się o budowę kościoła, więc doradził mu biskup żeby sobie wziął świętego Józefa za patrona, to wybuduje szybko kościół, więc tak się stało. – Bardzo się cieszymy że jest z nami, bo myślę że święty Józef jako patron budowlańców i patron tego naszego pięknego kościoła zawsze skupia jak najwięcej ludzi.

19 marca, jak wiecie z wiadomości RDN, rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu św. Józefa, który umieszczony jest w ołtarzu głównym kościoła parafialnego w Starej Wsi.

Posłuchaj:
ks. Mariusz Nosal
Wierni
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN