Przygotowania do święceń biskupich w Tarnowie – transmisja w radiu RDN

14.01.2021

Transmisja radiowa i telewizyjna umożliwi wielu osobom duchowy udział w święceniach biskupich w Tarnowie – Mościcach. W kościele w związku z obostrzeniami znajdzie się ograniczona liczba osób.

Święcenia biskupa nominata Artura Ważnego odbędą się w sobotę, 30 stycznia o 10.00.

Mszy św. będzie przewodniczyć abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, a głównym konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Święcenia odbędą się w rygorze sanitarnym – mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Niestety nie wszyscy będziemy mogli uczestniczyć fizycznie w tym wydarzeniu. W kościele będą zaproszeni goście, do których zostały wysłane zaproszenia. Wszystkich zapraszamy do modlitwy i uczestnictwa duchowego w święceniach za pośrednictwem mediów. Transmisja będzie w Telewizji Trwam i Radiu RDN – mówi ks. Michał Dąbrówka.

Natomiast 30 stycznia wieczorem w kościele w Tarnowie – Mościcach odbędzie się nabożeństwo, podczas którego będzie można modlić się z nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Nabożeństwo rozpocznie się o 19.30. Zaplanowano konferencję, adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Będzie to część Forum Formacyjnego.

Posłuchaj:
ks. Michał Dąbrówka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN