Radio RDN będzie transmitować Mszę św. z okazji Dnia Świętości Życia

24.03.2020

Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej będzie miejscem modlitwy w Dniu Świętości Życia. Będziemy go obchodzić 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Jest to szczególna okazja, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Celem tego dnia jest ukazanie wartości życia i zachęta, aby być apostołem tych wartości. W tym dniu zachęcamy wiernych do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. To modlitwa za dziecko, które zostało poczęte, a jest zagrożone aborcją – dodaje.

Centralne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się podczas Mszy św. transmitowanej przez Radio RDN, 25 marca o godz. 17.00 z Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych.

Eucharystii będzie przewodniczył biskup Stanisław Salaterski. Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, może w niej uczestniczyć do 50 osób.

Ks. Piotr Cebula zachęca również do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: “Adoptuj Życie”. Przypomina ona o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka, zawiera rozważania różańcowe. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store. Szczegółowe informacje o Duchowej Adopcji Życia Poczętego można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN