Radio RDN wydało wyjątkowy kalendarz na 2022 rok

29.11.2021

Tradycje świąteczne, podstawy nauki katolickiej, informacje z życia Kościoła tarnowskiego, a oprócz tego imieniny, ważne daty i czytania liturgiczne na każdy dzień – tak w wielkim skrócie przedstawia się bogata zawartość kalendarza katechizmowego wydanego przez Radio RDN.

To unikatowa propozycja nie tylko dla słuchaczy Radia RDN.

– To nie jest zwykły terminarz, jakich wiele na rynku – zapewnia ks. dr hab. Jan Bartoszek, dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

– Kalendarz katechizmowy różni się tym, że przypominamy w nim podstawowe prawdy wiary, katechizm pamięciowy, który jest rozłożony w różnych miejscach w ciągu całego roku, przypominający podstawowe wiadomości. Mamy teraz problem z czasem. w związku z tym modlitewniki, katechizmy, które mieliśmy, wyszły z użytku. Tłumaczymy się, że mamy dostęp do Internetu, tam wszystko jest, ale tak naprawdę mało po to sięgamy. Dlatego w tym kalendarzu mamy możliwość przypomnienia sobie właśnie takich podstawowych prawd, otwierając go w danym dniu.

Dla osób zabieganych i zapracowanych kalendarz katechizmowy może być nieocenioną pomocą w planowaniu czasu tak, by znaleźć chwilę dla zdrowia duszy i ‘przypominajką’ tego, co najważniejsze dla katolika.

Kalendarz katechizmowy Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będzie można nabyć w sklepiku Radia RDN Klasztorna Spiżarnia przy ul. Urszulańskiej oraz w parafiach. Nasi słuchacze mogą go także wygrać jako nagrodę w radiowych konkursach.

Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony będzie na funkcjonowanie diecezjalnej rozgłośni.

Posłuchaj:
Rozmowa z ks. dr hab. Janem Bartoszkiem
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN