“Radość Miłości”, czyli Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji [WIDEO]

23.10.2019

V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji będzie poświęcony rodzinie. Odbędzie się on od czwartku do niedzieli w Gnieźnie pod hasłem “Radość Miłości”.

Jeśli dzisiaj w Polsce pytać kogokolwiek o to, jaka wartość w jego życiu jest najważniejsza to każdy odpowiada, że rodzina. To znaczy, że rodzina może być miejscem spotkania człowieka z Kościołem – mówi abp Grzegorz Ryś.

Chcemy rozmawiać pozytywnie o małżeństwie, rodzinie, o miłości, czyli powiedzieć taką Ewangelię, która w społeczeństwie jest najbardziej potrzebna. Zapraszam każdego, bo obok wykładów, rekolekcji, warsztatów będzie ewangelizacja w samym Gnieźnie – dodaje arcybiskup.

Kongres rozpocznie się w czwartek w gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej. Mszę św. inaugurującą spotkanie odprawi Prymas Polski abp Wojciech Polak. W czasie konferencji i debat podjęty zostanie m.in. temat współczesnych wyzwań i zagrożeń dla rodziny, towarzyszenia parom niesakramentalnym w rozwoju wiary, a także chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny.

V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji organizują Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz archidiecezja gnieźnieńska.

Szczegóły są na stronie internetowej https://radoscmilosci.org/

Posłuchaj:
abp Grzegorz Ryś
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN