Rekolekcje bpa Artura Ważnego na antenie radia RDN

21.02.2021

Będzie o ojcowskim sercu. To rozważania modlitwy Ojcze nasz z perspektywy św. Józefa. Poprowadzi je bp Artur Ważny.

Wideo- rekolekcje przygotowane przez Profeto będą publikowane w internecie. Radio RDN objęło tę inicjatywę patronatem i rekolekcje usłyszycie też na naszej antenie.

– Św. Józef to człowiek, który doskonale orientuje się w ciemności. On we śnie otrzymuje słowo od Boga, podejmuje je i w ciemności reaguje. Św. Józef to bohater na ciemność, którą przeżywa dzisiejszy człowiek, który nie wie dokąd iść. ‘Patris corde” – ojcowskim sercem, ukochał Jezusa, przyjął Jezusa, zapewnił Mu dom i genealogię. Chciałbym, żebyśmy wzięli św. Józefa za patrona i uświadomili sobie, że św. Józef w ciemności będzie nam pomagał wzrastać, stawać się dojrzałymi – mówi bp Artur Ważny.

Osiem odcinków rekolekcji pojawi się na portalu profeto.pl w kolejne poniedziałki i czwartki. Pierwszy już 22 lutego.

Natomiast w Radiu RDN, emisja rekolekcji w soboty o 20.45 i w niedziele o 16.45.

 

 

Św. Józef może być przewodnikiem dla człowieka, który doświadcza ciemności – sam rozpoznał Boga jako ojca dla siebie i jednocześnie staje się ojcem dla nas i ojcowskim sercem może nas przyjmować. Zapraszamy na pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 1

Człowiek potrzebuje czterech miłości, żeby wzrastać – miłości mamy, taty i obojga rodziców. Czwartą miłością jest miłość Boga – jeśli pierwsze trzy zawiodą, to miłość Boga jest w stanie wszystko wyrównać. Zapraszamy na drugi odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 2

Miłość, która chce posiadać staje się niebezpieczna. Logika miłości, to logika wolności. Dlatego nie stawiam siebie w centrum – Bóg jest w centrum i do Niego mam odsyłać ludzi. Taki był św. Józef – potrafił usunąć się w cień. Bo nie chodzi o logikę ofiary, ale logikę daru – nie zatrzymywać dla siebie, ale darować drugiemu. Zapraszamy na 3 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 3

Ewa Biedroń, fot. profeto.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN