Rekolekcje bpa Artura Ważnego na antenie radia RDN

21.02.2021

Będzie o ojcowskim sercu. To rozważania modlitwy Ojcze nasz z perspektywy św. Józefa. Poprowadzi je bp Artur Ważny.

Wideo- rekolekcje przygotowane przez Profeto będą publikowane w internecie. Radio RDN objęło tę inicjatywę patronatem i rekolekcje usłyszycie też na naszej antenie.

– Św. Józef to człowiek, który doskonale orientuje się w ciemności. On we śnie otrzymuje słowo od Boga, podejmuje je i w ciemności reaguje. Św. Józef to bohater na ciemność, którą przeżywa dzisiejszy człowiek, który nie wie dokąd iść. ‘Patris corde” – ojcowskim sercem, ukochał Jezusa, przyjął Jezusa, zapewnił Mu dom i genealogię. Chciałbym, żebyśmy wzięli św. Józefa za patrona i uświadomili sobie, że św. Józef w ciemności będzie nam pomagał wzrastać, stawać się dojrzałymi – mówi bp Artur Ważny.

Osiem odcinków rekolekcji pojawi się na portalu profeto.pl w kolejne poniedziałki i czwartki. Pierwszy już 22 lutego.

Natomiast w Radiu RDN, emisja rekolekcji w soboty o 20.45 i w niedziele o 16.45.

 

 

Odcinek 1
Św. Józef może być przewodnikiem dla człowieka, który doświadcza ciemności – sam rozpoznał Boga jako ojca dla siebie i jednocześnie staje się ojcem dla nas i ojcowskim sercem może nas przyjmować. Zapraszamy na pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 2
Człowiek potrzebuje czterech miłości, żeby wzrastać – miłości mamy, taty i obojga rodziców. Czwartą miłością jest miłość Boga – jeśli pierwsze trzy zawiodą, to miłość Boga jest w stanie wszystko wyrównać. Zapraszamy na drugi odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 3
Miłość, która chce posiadać staje się niebezpieczna. Logika miłości, to logika wolności. Dlatego nie stawiam siebie w centrum – Bóg jest w centrum i do Niego mam odsyłać ludzi. Taki był św. Józef – potrafił usunąć się w cień. Bo nie chodzi o logikę ofiary, ale logikę daru – nie zatrzymywać dla siebie, ale darować drugiemu. Zapraszamy na 3 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 4
Bogu nie przeszkadza nasza słabość, ale On przychodzi do niej z czułością. Jeśli uczymy się od Niego tej czułości, tak jak uczył się św. Józef, to potrafimy czynić wielkie rzeczy nie tylko we własnym życiu, ale również w życiu innych ludzi. Królestwo Boże przychodzi do nas przez czułość. Pozwólmy Bogu działać, a On sam będzie pośród nas to królestwo wprowadzał. Zapraszamy na 4 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”.

Odcinek 5
Św. Józef jest ojcem posłusznym. Rozpoznaje Bożą wolę – często po wielkiej walce, po wielkim wysiłku – po to, by móc ją spełniać. Okazuje się, że spełnianie woli Bożej staje się dla niego źródłem wielkiego szczęścia, o wiele większego niż to, gdyby pełnił tylko własną wolę. Zapraszamy na 5 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”❤️ Dziś o czterech zadaniach każdego ojca.

Odcinek 6
1. Przez pracę uczestniczymy w dziele zbawienia.
2. Praca przyspiesza nadejście Królestwa Bożego.
3. Praca rozwija talenty i pomnaża umiejętności.
4. Praca służy społeczeństwu i wspólnocie
Zapraszamy na 6 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”. Dziś o czterech wymiarach pracy.

Odcinek 7
Przebaczajmy to, co nie jest po naszej myśli, co nas krzywdzi, co nas rani, abyśmy mogli być ludźmi, którzy sprawiają, że pojawiają się kwiaty tam, gdzie rosną ciernie. Życie duchowe to nie jest droga, która wyjaśnia – to jest droga, która akceptuje. Zapraszamy na 7 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”❤️ Dziś o przebaczaniu i braniu odpowiedzialności za własne życie, które czasami nie układa się po naszej myśli.

Odcinek 8
Bóg ufa człowiekowi i powierza mu różnego rodzaju zadania, do których – wydaje się – człowiek jest nieprzygotowany. Bóg mógłby działać bezpośrednio, ale lubi działać przez wydarzenia i ludzi. (…) Bóg chce, abyśmy wchodząc w jakiś kryzys, stworzyli nową rzeczywistość, dali światu nową jakość.
Zapraszamy na 8 odcinek rekolekcji wielkopostnych “Ojcowskie serce”❤️ Dziś o 4 kryzysach w życiu św. Józefa i jego ojcowskiej twórczej odwadze.

Ewa Biedroń, fot. profeto.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo (NS) - Iwona Mularczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN