Rekolekcje dla wdów i dziewic konsekrowanych

07.01.2022

‘Jak pogłębić oblubieńczą więź z Chrystusem: Eucharystia, adoracja, słowo Boże’- to temat rekolekcji organizowanych przez Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Arka w Gródku nad Dunajcem.

– Są one przeznaczone dla osób żyjących w indywidualnych formach życia konsekrowanego, czyli dla dziewic i wdów konsekrowanych i dla tych, którzy chcieliby wejść na taką drogę – mówi rekolekcjonista Arki ks. Tomasz Rąpała.

– Będziemy odczytywać Boże Słowo, które skłania nas do odpowiedzi naszą codziennością, naszym życiem na to zaproszenie Chrystusa, które On kieruje do nas. W księdze Pieśni nad Pieśniami czytamy słowa kierowane przez oblubieńca do oblubienicy: ‘ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! Bo słodki jest głos twój i twarz pełna wdzięku’. Świadczą one o głębokim pragnieniu człowieka, którego serce wyrywa się w stronę osobistego spotkania z Chrystusem-Oblubieńcem w Kościele – dodaje.

Rekolekcje odbędą się od 25-27 lutego. Trwają zapisy.

Poprowadzą je ks. Grzegorz Lechowicz, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego diecezji tarnowskiej i ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Arki.

Zapisy przez https://cfr-arka.pl/

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN