Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II: Zmartwychwstanie jest jak wiosna

05.04.2021

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest jak wiosna, bo oznacza nową nadzieję, prawdziwe życie – podkreśla ks. dr hab. Robert Tyrała.

W drugim dniu świąt Wielkanocnych w kościołach czytany jest list rektora UPJPII w Krakowie.

Kapłan podkreśla, że jako chrześcijanie winniśmy być świadkami Zmartwychwstania Chrystusa. Jak dodaje, zawsze istnieje nadzieja powrotu do Boga i do Kościoła, nadzieja, która chroni od rozpaczy i pustki.

Dzisiaj, gdy słyszymy o odejściach z Kościoła; gdy doświadczamy zła, a często możemy się czuć wobec niego bezradni; gdy brakuje nam już cierpliwości wobec nieustępliwej pandemii; gdy umierają nasi bliscy, często w samotności; właśnie teraz, gdy tak trudno o nawrócenie, my – jako chrześcijanie – winniśmy być świadkami Zmartwychwstania naszego Pana. Ono zmienia całkowicie ogląd świata i nadaje mu prawdziwy sens. Nasze świadectwo jest tu najbardziej potrzebne, tak jak kiedyś potrzebne było świadectwo Piotra – czytamy w liście rektora uczelni.

Szczególną inspiracją dla Uniwersytetu jest postać św. Jana Pawła II.

– Wielu pracowników naukowych naszej uczelni prowadzi wykłady, wydaje publikacje, propagując nauczanie świętego Papieża. Od nowego roku akademickiego dla wszystkich studentów pierwszego roku zostanie wprowadzony wykład ‘Jan Paweł II”. Wszystko dlatego, by budzić nadzieję w dzisiejszym świecie, także poprzez posługę myślenia, której uczył Karol Wojtyła – napisał rektor.

Ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJP II za każdą okazaną uczelni pomoc wyraża wdzięczność i zapewnia o modlitwie.

W imieniu pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Papieskiego, rektor składa też życzenia z okazji świąt.

– Niech w te święta Wielkiej Nocy nie zabraknie nikomu z Was nadziei, która – na Bogu oparta – pomaga żyć tu i teraz, w takich warunkach i w takiej sytuacji życiowej, w jakiej się znajdujemy, pozwala ufnie patrzeć w przyszłość. Mając taką perspektywę, jaką daje nam Zmartwychwstały, nie poddajemy się i nie wątpimy. Nasze serca przepełnia nadzieja. Nadzieja, która nas nie zawiedzie, bowiem opiera się na trwałym fundamencie, jakim jest sam Bóg! Tej autentycznej nadziei Wszystkim Wam życzymy. Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! – napisał rektor UPJPII w Krakowie.

Ewa Biedroń, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marek Karaś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN