Robert Rybak ponownie wybrany na prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

21.11.2021

Biskup Andrzej Jeż w dniu Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata wręczył Robertowi Rybakowi nominację na funkcję prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

To będzie jego druga kadencja na stanowisku prezesa. Jak mówi, Akcję Katolicką w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań i inicjatyw.

– Najważniejsza, która jest na ten moment to jest “Modlitwa za Ojczyznę”, widząc co się dzieje mieliśmy w planach modlić się od stycznia, ale przyspieszyliśmy tę akcję. Ta modlitwa będzie trwała nieprzerwanie do 8 czerwca przyszłego roku. Chcemy też zwiększać liczbę parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej, liczbę członków naszego stowarzyszenia, zapraszać osoby, które szukają miejsca w kościele.

Potrzebę zapraszania nowych osób do działania w Akcji Katolickiej zauważa też asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr hab. Jan Bartoszek.

– Potrzebne jest ogromne zdynamizowanie działalności ludzi świeckich w parafii. Musimy też pozyskiwać nowych ludzi. Wiemy, że to jest trudne. Musimy pozyskać nowe pokolenie, młodsze pokolenie do życia kościoła, bo widzimy ten rozdźwięk, który jest pomiędzy tymi, którzy od lat już funkcjonują i są zaangażowani w różne formy aktywności w Kościele, a tymi, którzy wchodzą z nowymi pomysłami.

Robert Rybak funkcję prezesa będzie sprawował przez kolejne cztery lata. Oprócz tego jest także wiceprezesem zarządu krajowego Akcji Katolickiej w Polsce.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN