Rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego

02.02.2021

Dziś, 2 lutego przypada 46. rocznica przyjęcia sakry przez biskupa seniora Władysława Bobowskiego. To okazja do modlitwy w Jego intencji a zwłaszcza o zdrowie.

W Tarnowie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza, którą koncelebrował także Jubilat. Biskup Bobowski udzielił na końcu uroczystego błogosławieństwa. Życzenia z okazji rocznicy sakry złożył także bp Stanisław Salaterski a po południu Jubilata odwiedzi bp Andrzej Jeż.

Bp Władysław Bobowski urodził się 19 marca 1932 r. w Tropiu. Pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, był wykładowcą teologii życia wewnętrznego. Mianowany biskupem pomocniczym przyjął sakrę biskupią w katedrze tarnowskiej 2 lutego 1975 r., z rąk ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Jego biskupiej posłudze towarzyszą słowa “To, co ludzkie przebóstwiać”.

Kiedy na emeryturze dopisywało zdrowie, bp Bobowski chętnie pomagał w duszpasterstwie i tak mówił radiu RDN o swojej posłudze.

– To jest nasze powołanie – jesteśmy dla ludzi. Doświadczam dużo ludzkiej życzliwości. To też mnie mobilizuje do tego, aby służyć ludziom na miarę moich możliwości. Tak szybko to wszystko minęło. Kiedy jest się zajętym, często się wyjeżdża w teren, to czas szybko biegnie, że się człowiek nie może zorientować, że to aż tyle jest lat. Była to praca, która dawała mi dużo radości – mówił biskup radiu RDN w jednym z archiwalnych wywiadów.

Z okazji 46. rocznicy przyjęcia sakry przez biskupa seniora Władysława Bobowskiego, pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Jako biskup pomocniczy troszczył się o stałą formację duchową kapłanów oraz osób konsekrowanych, koordynował pracę Duszpasterstwa Rodzin oraz nieprzerwanie przez 30 lat pełnił obowiązki wikariusza generalnego.

Był inicjatorem organizowania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej diecezji, zwanego “Wakacjami z Bogiem”. Dzięki Niemu w naszej diecezji powstała i rozwinęła się, szeroko dziś rozpowszechniona, Dziewczęca Służba Maryjna.

Posłuchaj:
bp Władysław Bobowski
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN