Rodziny spotkają się przy Papieskim Ołtarzu – transmisja w RDN

18.06.2022

To będzie modlitwa rodzin za rodziny, a po Mszy św. wspólna okazja do świętowania. Przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny.

Już dziś warto zaplanować niedzielę, 19 czerwca – mówi dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, ks. Piotr Cebula.

– Wracamy do bardzo uroczystego świętowania. Przede wszystkim chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za każde małżeństwo, każdą rodzinę. Trudne doświadczenia wojny i pandemii pokazują, że szukamy wtedy wspólnoty na której możemy się oprzeć. Tą wspólnotą, która daje poczucie bezpieczeństwa jest najpierw rodzina – dodaje.

O godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Później przygotowano wiele atrakcji.

– Będzie dobra muzyka, dużo dobrego jedzenia i atrakcje dla całych rodzin. Zachęcamy, aby zabrać koc na rodzinny piknik. Piękno Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży.

Na uroczystość Diecezjalnego Święta Rodziny przyjedzie m.in. rodzinna pielgrzymka rowerowa, która 19 czerwca wyruszy o godz. 9.00 z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu i uda się kierunku Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Diecezjalne Święto Rodziny zakończy w diecezji tarnowskiej przeżywany w całym Kościele powszechnym Rok Rodziny.

– Z tej okazji Biskup Tarnowski podczas Mszy św. przekaże każdemu małżeństwu i rodzinie modlitewnik przygotowany w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zakończy Msza św. o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Na tę Eucharystię szczególnie zaproszone są młode małżeństwa starające się o dar potomstwa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN