Rok św. Józefa w parafii Stara Wieś. Będą nabożeństwa i peregrynacja

13.01.2021

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi (pow. limanowski) w roku 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego i w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, będzie organizować comiesięczne Msze Święte i nabożeństwa ku czci św. Józefa.

Spotkania modlitewne będą się odbywały każdego 19. dnia miesiąca, począwszy od przyszłego wtorku, 19 stycznia.

Chcemy, aby nasz Kościół, któremu patronuje św. Józefa, stał się iskrą, która ożywi nasze rodziny – mówi proboszcz parafii ks. Mariusz Nosal. – Chcemy żeby w każdym domu, w każdym małżeństwie zapłonął ten płomień miłości, wiary i nadziei. Zapraszamy rodziny, małżeństwa i pojedyncze osoby, nie tylko czcicieli św. Józefa, ale także tych, którzy przeżywają różne swoje trudności i problemy. Będzie wiele okazji, żeby przedstawić mu swoje trudności, problemy i intencje. 

Przed nabożeństwem do specjalnie przygotowanych skrzyni będzie można wrzucić intencję, która będzie podczas modlitwy czytana.

Ponadto, 19 marca rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu św. Józefa, który znajduje się w ołtarzu głównym kościoła parafialnego. Jak podkreśla wikariusz ks. Bartłomiej Wilkosz to wyjątkowy wizerunek.

– To nie jest właściwie sam Józef. To jest Józef kaliski, czyli z Kalisza. Jest to właściwie obraz św. Rodziny i tu jest bardzo piękny motyw na tym obrazie. Józef i Maryja trzymają małego Jezusa za ręce. Kiedy patrzymy na ten obraz to większość naszych rodzin, naszych parafian może się w nim odnaleźć. 

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi istnieje od 1987 roku. Kult św. Józefa – jak mówi proboszcz – rozwinął się od samego początku, dlatego, że parafia wywodzi się z limanowskiej bazyliki. – Skoro w Limanowej patronuje Matka Boża, to tutaj jest św. Józef – dodaje kapłan.– Od samego początku św. Józef jest takim wzorem dla naszych rodzin. Czczony jest jako robotnik, rzemieślnik, ponieważ większość parafian pracuje w polach, na roli czy w zakładach. 

O historii parafii przeczytacie także na nowej stronie internetowej www.parafiastarawies.pl.

Posłuchaj:
ks. Mariusz Nosal
ks. Bartłomiej Wilkosz
ks. Mariusz Nosal
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN