Różaniec Do Granic Nieba: przyjmujemy Dzieci Nienarodzone do naszych rodzin

22.10.2020

Intencją Różańca Do Granic Nieba, zaplanowanego na dni 1-8 listopada będzie włączenie dzieci nienarodzonych do naszych wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane.

Różaniec Do Granic Nieba będzie miał aspekt indywidualny i wspólnotowy. Będzie to propozycja modlitwy dla rodzin oraz dla parafii.

– Wymiar indywidualny Różańca Do Granic Nieba będzie polegał na tym, by w Uroczystość Wszystkich Świętych, podczas nawiedzania grobów rodzinnych, zwrócić się do wszystkich dzieci nienarodzonych, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Te dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo – podkreśla Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia Różaniec Do Granic Nieba.

Tekst modlitwy znajdziecie na stronie rozaniecdogranic.pl

Parafie w całej Polsce zaproszone są do organizowania modlitwy różańcowej przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, od 2 do 8 listopada.

Jedną intencją modlitwy w parafiach ma być prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Dodatkowo przez osiem dni oktawy, organizatorzy zachęcają do ofiarowania odpustu zupełnego za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN