Z różnych stron Polski do bł. Karoliny [ZDJĘCIA]

19.09.2020

Kilkaset osób wzięło udział w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w podtarnowskiej Wał Rudzie. Uczestnicy nabożeństwa przyjechali m.in. z Gdańska, Olsztyna czy Białegostoku.

Każda Droga Krzyżowa pozwala coś odkryć i ma swój wyjątkowy klimat – mówi kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie ks. Zbigniew Szostak. – Dzisiejsza Droga Krzyżowa to było doświadczenie, że jesteśmy otoczeni Bożą miłością i jest nam z tym dobrze, jesteśmy prowadzeni przez Jezusa. Doświadczyliśmy na tej Drodze Krzyżowej, że nasze drogi, które przemierzamy są drogami, na których jest obecny Jezus. Mimo że możemy go nie czuć wprost, nie doświadczamy go namacalnie, ale on pyta, czy ja mam doświadczenie jego miłości. Tu jest miejsce, gdzie możemy zrozumieć sens naszego życia.

Nabożeństwo odbywa się w każdy 18. dzień miesiąca. We wrześniu to także wspomnienie św. Stanisława Kostki, który razem z bł. Karoliną patronuje młodzieży i Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży.

Karolina może być przykładem także dla współczesnych mężczyzn – mówi Łukasz Maziarz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wadowicach Górnych. – Myślę, że Karolina jest przykładem czystości nie tylko dla kobiet. Jest patronem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a tam są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Karolina pokazuje, że czystość jest ważna w naszym życiu.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowali z kolei młodzi z parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

Posłuchaj:
Łukasz Maziarz
ks. Zbigniew Szostak
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN