Rozpoczął się Biały Tydzień

07.05.2018

Biały tydzień ma nie tylko przedłużyć radość z Pierwszej Komunii Świętej. To dni, kiedy dzieci mogą się bardziej skupić, przeżyć i zrozumieć istotę przyjętego Sakramentu.

To też czas, w którym każdego dnia dziękują za dobro od ludzi, za dary i łaski, bo Eucharystia to dziękczynienie – mówi ks. Marcin Raś z tarnowskiej Bazyliki Katedralnej. – Chcemy jakby rozciągnąć tę radość z Eucharystii i przez poszczególne dni staramy się dziękować różnym osobom – rodzicom, wychowawcom, dziękujemy za sakrament chrztu, za ojczyznę, rodzinę. A biały strój noszony w te dni ma oznaczać gotowość naszego serca i duszy i tego, byśmy pamiętali o Panu Jezusie nie tylko w niedzielę – dodaje.

Same dzieci przyznają, że były ostatnio mocno zabiegane i dopiero w tym tygodniu będą miały chwilę czasu, by pomyśleć. – Teraz jest czas właśnie na to, żeby zrobić w sercu miejsce dla Pana Jezusa, bo gdyby nie On, to byśmy nie istnieli. Teraz, podczas Białego Tygodnia, będziemy dziękować Bogu za to, że nas stworzył, że dał nam się przyjąć do serca – mówią. Dzieci pierwszokomunijne dodają także, że przygotowania idą pełną parą.

W białym tygodniu dzieci odwiedzają też sanktuaria. Planowane są wyjazdy np. do Tuchowa.

Posłuchaj:
Ks. Marcin Raś
Dzieci
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN