Rozpoczęła się 38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

17.08.2020

Trzy grupy pielgrzymkowe wyruszyły w kierunku Jasne Góry. Wędrówkę rozpoczęli Mszą św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, której przewodniczył bp tarnowski Andrzej Jeż.

Na szlak trzeba zabrać ze sobą wewnętrzną gotowość do słuchania tego, co Bóg w tym czasie będzie do mnie mówił – powiedział w homilii biskup. – Zabierzcie ze sobą, to, co fizycznie nic nie waży, ale z pewnością zaważy na waszym przeżyciu pielgrzymowania i zaważy też na waszym dalszym życiu – zabierzcie gotowość do słuchania słowa Bożego; zabierzcie gotowość na przyjęcie Chrystusa – dodał.

W tym roku pielgrzymka idzie sztafetowo. Każdego dnia na szlaku będą trzy inne grupy. Mimo innej formy pielgrzymowania radości wśród uczestników PPT nie brakuje.

To bardzo piękny dzień, musiałam tutaj być. W tym roku jeden dzień, ale myślę, że pielgrzymka będzie owocna, można się wyciszyć, przemyśleć wiele rzeczy, podziękować za otrzymane łaski. Po przeżyciu jednego dnia na szlaku będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymką – zostaje aplikacja, internet i transmisje – mówią pielgrzymi.

Pierwszy odcinek trasy przejdą grupy: pierwsza, Najświętszej Maryi Panny połączona z czwartą, św. Wincentego a Paulo, a także druga – św. Franciszka i trzecia, której patronem jest Brat Albert.

38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Idźcie…” (Mk 16, 15).

Galeria zdjęć z wyjścia grup pielgrzymkowych z Placu Katedralnego

Posłuchaj:
Ewa Biedroń, Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN