Rozpoczyna się nowenna w intencji ochrony życia

13.10.2020

Dziś ( 13 października ) rozpoczyna się Nowenna Życia za przyczyną św. Jana Pawła II. Organizacje pro-life, bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski zwracają się do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce z prośbą o włączenie się w nowennę za życie. Będzie ona trwała od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Papieża Polaka.

Będzie to także modlitwa o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 22 października Trybunał stwierdzi, czy aborcja eugeniczna jest zgodna z prawem.

To może być historyczny dzień, w którym chorym dzieciom nienarodzonym zostanie przyznane prawo do życia – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, jednej z największej organizacji pro-life.

Organizatorzy proszą o modlitwę parafie, zakony, rodziców, wychowawców i obrońców życia człowieka. Do modlitwy może włączyć się każdy poprzez wydarzenie na Facebooku oraz stronę internetową www.pro-life.pl/nowenna

Ostatnio także Polska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich wystosowała apel do rządzących.

– W przeciągu trwającej zwłoki w pracy parlamentu i Trybunału Konstytucyjnego wiele dzieci utraciło swe życie i odpowiedzialni za to parlamentarzyści pozostają na to nieczuli. Zarazem ci sami parlamentarzyści wykazują zaskakującą nadwrażliwość na los zwierząt i przyjmują w ekspresowym tempie kilku dni zmianę ustawy o ochronie zwierząt. Pokazuje to ewidentnie, iż brak woli, a nie proceduralne, czy obiektywne przyczyny decydują o pozostaniu obojętnym na los dzieci nienarodzonych – stwierdza Kazimierz Kapera, prezes Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.

Apel został przyjęty przez Radę Prezesów Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN