Rozpoczyna się peregrynacja relikwii Jana Pawła II

16.05.2019

Obraz i relikwie św. Jana Pawła II będą odwiedzać Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej.

Peregrynacja rozpocznie się w sobotę w Starym Sączu. Przy Papieskim Ołtarzu zgromadzą się członkowie Akcji Katolickiej razem z rodzinami. Data nie jest przypadkowa, to dzień urodzin polskiego Papieża.

Od 2017 roku, Jan Paweł II jest patronem Akcji Katolickiej w Polsce. W naszej diecezji i również kraju trwają przygotowania do jubileuszu 25-lecia reaktywacji Akcji Katolickiej, stąd w naszej diecezji ta inicjatywa, która ma na celu ożywić tę wspólnotę – mówi ks. Jan Bartoszek, asystent kościelny Akcji Katolickiej.

Sobotnia pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.30 przy Ołtarzu Papieskim. O drodze do świętości Jana Pawła II mówił będzie w wykładzie ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Mszy św. o godzinie 11.00 przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Później będzie program słowno – muzyczny oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Peregrynacja obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej potrwa rok, do 18 maja 2020 roku. Relikwie będą w około dwustu parafiach.

Posłuchaj:
ks. Jan Bartoszek
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN