Rozpoczyna się Triduum Paschalne

31.03.2021

Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpocznie się Triduum Paschalne – najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym. Przez kolejne dni będziemy wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Warto przeżyć ten czas w skupieniu i na modlitwie. Jeśli nie będziemy mogli uczestniczyć w liturgii, można udać się do kościoła na modlitwę – mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy możemy razem z Chrystusem przeżywać Jego mękę, złożenie do grobu, Jego zstąpienie do otchłani, aby wreszcie w Wigilię Paschalną świętować zmartwychwstanie Pana Jezusa. W tym roku dalej nasze uczestnictwo w obrzędach Triduum Paschalnego będzie ograniczone z powodu pandemii, ale mamy wiele innych okazji, aby się pomodlić, bo w kościołach będą urządzane tradycyjne ciemnice i Groby Pańskie – dodaje.

Zanim rozpocznie się Triduum, w Wielki Czwartek o 9.00 w tarnowskiej katedrze zostanie odprawiona Msza Krzyżma Świętego.

Podczas liturgii, biskup konsekruje krzyżmo oraz pozostałe oleje, które wykorzystywane są podczas udzielania sakramentów.

Radio RDN będzie o 9.00 transmitować Mszę Krzyżma, a o 18.00 Mszę Wieczerzy Pańskiej.

Posłuchaj:
ks. Michał Dąbrówka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN