Rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski

01.07.2019

To coroczne świętowanie, trwające aż dziewięć dni, od wielu lat wpisuje się w pejzaż życia religijnego diecezji tarnowskiej. Pielgrzymi z różnych stron regionu, a nawet z całego kraju, przybywają do Matki Bożej Tuchowskiej, by zawierzać Jej swoje codzienne sprawy.

W tym roku odpust odbywa się pod hasłem: “Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha”. Nawiązuje ono do programu duszpasterskiego realizowanego w Kościele.

Proboszcz i kustosz sanktuarium w Tuchowie, redemptorysta, ojciec Bogusław Augustowski przypomina, że tradycja pielgrzymowania do Tuchowa przed cudowny obraz Matki Bożej, sięga XVII wieku.

– To było dla ludzi wyzwaniem, by z różnymi sprawami, które leżą na sercu, często po ludzku nie do załatwienia, spieszyli do Matki Bożej, by wypraszać łaski i cuda. To wielka, wielowiekowa tradycja pielgrzymowania.

Każdego dnia wierni będą gromadzić się na eucharystiach. Pielgrzymi obok wysłuchania Słowa Bożego będą mogli także skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Jako pierwsi z pielgrzymką przybędą strażacy i policjanci. Wezmą udział w wieczornej mszy świętej  w poniedziałek o godz. 18.00

We wtorek do tuchowskiego sanktuarium przybędzie pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych, służby zdrowia oraz pracowników CARITAS i DPS. Wezmą udział w sumie odpustowej o godz. 11.

Chorzy i osoby z niepełnosprawnościami modlić się będą w Tuchowie także w piątek o godz. 15.00

Posłuchaj:
o. Bogusław Augustowski
Aneta Mleczko, Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN