Ruszają wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II

30.09.2021

Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego, etyka dziennikarska, a także konsekwencje wystąpienia z Kościoła – to m.in. tematy wykładów w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Wraz z nowym rokiem akademickim ruszają spotkania w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu i Krużlowej.

Dotychczas z zajęć skorzystało półtora tysiąca osób. Pandemia przerwała wykłady i spotkania ludzi, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę.

Ks. dr hab. Jan Bartoszek, pomysłodawca Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II i jego dyrektor zachęca, aby w rozpoczynających się wykładach uczestniczyli dotychczasowi słuchacze a także nowe osoby, które mogą się zapisać.

– Uniwersytet jest bezpłatny, wykłady odbywają się raz w miesiącu – dodaje ks. Bartoszek.

– Po rocznej przerwie wznawiamy działalność Uniwersytetu. Było bardzo dużo zapytań kiedy rozpoczynamy, więc ruszamy 5 października i w tym semestrze podejmiemy ciekawe tematy. W pierwszej kolejności pochylimy się nad nauczaniem, osobą, myślą społeczną kardynała Stefana Wyszyńskiego. W listopadzie będzie temat związany z mediami. W grudniu zastanowimy się dlaczego warto pozostać osobą wierzącą, jakie są osobiste i społeczne konsekwencje wystąpienia z Kościoła katolickiego – dodaje.

Na zajęcia mogą się zapisać osoby dorosłe za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu, gdzie znajduje się formularz. http://unsjp2.edu.pl/rejestracja/

Pierwszy wykład o kardynale Wyszyńskim wygłosi ks. dr hab. Jan Bartoszek.

Inauguracja już we wtorek, 5 października o 17.00 przy bazylice w Nowym Sączu.

W Tarnowie wykład będzie 6 października, w Mielcu 7 października, w Bochni 13 października, a w Krużlowej, 14 października.

Wykłady trwają od 17.00 do 19.00

Uniwersytet działa od początku 2018 roku. Ma na celu upowszechnianie dorobku myśli i wskazań św. Jana Pawła II.

UNSJPII funkcjonuje w ramach działalności Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Ks. dr hab. Jan Bartoszek
Cała rozmowa z ks. dr hab. Janem Bartoszkiem
Ewa Biedroń, fot. Beata Malec- Suwara/Tarnowski Gość Niedzielny
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN