Ryga: Polscy pielgrzymi spotkali sie na wspólnej Mszy Swietej [ZDJECIA]

31.12.2016

 

Ponad 4 tysiace pielgrzymów z Polski uczestniczylo w Mszy Swietej sprawowanej podczas 39.Europejskich Spotkan Mlodych w Rydze. Eucharystie pod przewodnictwem arcybiskupa Rygi Zbigniewa Stankiewicza, poprzedzily swiadectwa mlodych dotyczace dzialan na rzecz wspólnoty Taize.

Podczas homilii abp Zbigniew Stankiewicz wspominal trudny czas przygotowan do 39.Europejskich Spotkan Mlodych w Rydze. -W pewnym momencie nie bylo tylu chetnych na przyjecie mlodych, którzy przyjada do stolicy Lotwy. Ale nastal czas, ze ludzie otwarli swoje domy i serca, aby ugoscic pielgrzymów – podkresla arcybiskup Rygi. W dalszej czesci kazania zwrócil sie do wszystkich slowami: -W was mlodych jest przyszlosc dla Polski i dla Europy. To wy bedziecie stanowic o kierunku, w jakim ona pójdzie.

Na Arena Ryga podczas nabozenstwa zabrzmialy polskie koledy. Wraz z polskimi pielgrzymami, modlili sie równiez mlodzi z innych krajów m.in. ze Slowacji oraz Czech. Na zakonczenie Mszy Swietej, brat Marek wreczyl przedstawicielom kazdej diecezji Ikone Milosierdzia, by umacniala dzielo pielgrzymki zaufania przez ziemie przez caly rok.

Do hali Arena Ryga przybyli równiez mlodzi ze Slowacji oraz Czech.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN