Są kolejni kandydaci do kapłaństwa

25.07.2018

Na drugi termin do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zgłosiło się dotychczas pięciu mężczyzn. Inni czas na decyzję mają do sierpnia, bo egzamin wstępny odbędzie się 1 września.

W pierwszym terminie przyjęto dziesięciu kandydatów. Większość z nich to tegoroczni maturzyści. Zdaniem rektora WSD ks. Andrzeja Michalika to, że jest mniej powołań to wypadkowa tego, co dzieje się ze społeczeństwem i z rodziną. – Do kościoła chodzi mniej dorosłych i młodzieży. Obserwujemy kryzys wiary. Młodzi, którzy zgłosili się do seminarium poszukują i stawiają sobie pytanie czy mam być księdzem? Czas formacji pozwala odpowiedzieć na to pytanie – dodaje rektor.

Rok temu do tarnowskiego seminarium zgłosiło się 17 mężczyzn, w poprzednich latach było ich zdecydowanie więcej.

W diecezji organizowane są rekolekcje, które mają pomóc młodym ludziom w wyborze drogi życia. W Zakopanem trwają właśnie spotkania “Męska decyzja.

Obok górskich wycieczek jest czas na modlitwę i rozmowy. Rekolekcje potrwają do czwartku. Prowadzi je ks. ks. Tomasz Rąpała z grupą SEMERON. Organizatorem jest Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN