Są młodzi i chcą pomagać seniorom w czasie pandemii

17.11.2020

Dwudziestoosobowa ekipa z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy podpisała umowę wolontariacką z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Młodzi będą robić zakupy seniorom, a w razie potrzeby wyjdą na spacer z pupilem – mówi ks. Krzysztof Fejkiel opiekun parafialnego KSM-u. – To wszystko jest robione razem z rodzicami i za ich zgodą. Robimy wszystko aby młodzi byli bezpieczni. Zależy nam również na tym aby pokazać, że są młodzi genialni, którzy mają dobre serca i ręce gotowe do pracy.

Chcemy dać cząstkę siebie tym, którzy najbardziej tego potrzebują – podkreślają młodzi. – Chcieliśmy wesprzeć seniorów, bo jesteśmy młodzi i mniej narażeni na koronawirusa więc jako odpowiedzialna młodzież chcemy zgodnie z wymaganiami sanitarnymi pomagać starszym aby ulżyć w życiu codziennym. To chociaż mały gest pomocy aby ograniczyć zachorowania.

Wolontariat młodzieży jest dla nas nie do przecenienia – komentuje Agnieszka Krysiak kierownik działu usług w MOPSie. – Nasze opiekunki wychodzą codziennie w teren. Pracujemy w różnych środowiskach gdzie są osoby leżące, czy tylko takie, które potrzebują zakupów czy samego kontaktu. Tak wiec ta współpraca z młodzieżą jest nie do przecenienia.

Młodzi będą odwiedzać seniorów w dwuosobowych zespołach.

Posłuchaj:
ks. Krzysztof Fejkiel
Młodzi
Agnieszka Krysiak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN