Samotni, biedni i potrzebujący mogą liczyć na przedświąteczną pomoc, spotkania opłatkowe organizowane będą w całym regionie.

08.12.2018

Tarnowscy bezdomni i ubodzy połamią się opłatkiem oraz złożą sobie życzenia. Wigilia odbędzie się 20 grudnia w Domu dla Bezdomnych– w placówce prowadzonej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

– Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Antoni Mikrut, były dyrektor Caritas. Po modlitwie zasiądziemy do stołu. Do wspólnoty mieszkańców Domu dla Bezdomnych dołączą także osoby samotne i potrzebujące – mówił ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Także parafie organizują wigilijne spotkania dla potrzebujących. W niedzielę, 16 grudnia w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbędzie się wigilia dla samotnych, biednych i bezdomnych. Wejściówki – zaproszenia dla tych osób są do odbioru w Oddziale Caritasu Parafialnego oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Będą one wydawane do 12 grudnia.

Radio RDN włącza się w przedświąteczną pomoc dla osób potrzebujących, które zasiądą do wigilijnego stołu w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Uczestnicy wigilii otrzymają także świąteczne paczki żywnościowe. Dary będziemy zbierać od 12 do 14 grudnia w Delikatesach Zenit i Centrum Handlowym Max w Tarnowie w godz. 9.00 do 18.00. Zebrane produkty przekażemy organizatorom wigilii.

 

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN