Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie zaprasza na tygodniowy odpust [ZDJĘCIA]

02.05.2018

Już w najbliższą niedzielę, 6 maja, w Sanktuarium św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie, rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci patrona Polski, pod hasłem: Święty Stanisław – patronem jedności narodowej.

Kustosz Sanktuarium Szczepanowskiego – Ksiądz Prałat Władysław Pasiut zaprasza wszystkich pielgrzymów oraz czcicieli Patrona Jedności Narodowej do wspólnej, tygodniowej modlitwy podczas majowego odpustu.

Uroczystości odpustowe wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również złączone będą z czterdziestą rocznicą pobytu kardynała Karola Wojtyły w Szczepanowie, a także z czterdziestą rocznicą jego wyboru na Stolicę Piotrową – mówi ks. Władysław Pasiut.

W czasie tegorocznego odpustu, poświęcona zostanie Droga Krzyżowa w Szczepanowskim Panteonie.

– To miejsce nieco odbiega od tradycyjnych figur i stacji – dodaje ks Władysław Pasiut. – W Panteonie są przygotowane trzy freski: Pana Jezusa Miłosiernego, Świętej siostry Faustyny i świętego Jana Pawła II oraz pięknych czternaście stacji Drogi Krzyżowej. Te stacje są przygotowane w jednym segmencie tego Panteonu, z tytułem Miłosierdzie Boże – mówi ks. Pasiut.

Odpust potrwa do niedzieli 13 maja. Msze święte w Bazylice szczepanowskiej celebrowane będą w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 8.00, 11.00, a po południu o godzinie 18.00. Natomiast we wtorek 8 maja – w uroczyste wspomnienie św. Stanisława BM oraz w niedziele 6 i 13 maja o godzinie 6.30, 8.00, 9.30; o 11.00 – celebrowana będzie suma odpustowa, a popołudniu o godzinie 15.30 i 18.00.

Na każdy dzień odpustu zaproszone są poszczególne grupy: kapłani świętujący w tym roku 25-tą, 40-tą i 50-tą rocznicę święceń prezbiteratu, diakoni naszego Seminarium, ludzie chorzy, nauczyciele, rodziny szkół imieniem świętych i błogosławionych z naszej diecezji, małżonkowie i osoby konsekrowane oraz parafie z dekanatu brzeskiego i szczepanowskiego. Podczas odpustu nie zabraknie również modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 12 maja przeżywać będziemy w Szczepanowie główną uroczystość odpustową pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji – Jego Ekscelencji Ks. Bp. Ordynariusza Andrzeja Jeża. W tym dniu o godzinie 10.15 rozpocznie się przy kaplicy narodzenia świętego Stanisława procesja z Jego relikwiami, której towarzyszyć będą relikwie świętego Jana Pawła II oraz innych błogosławionych i świętych naszej diecezji. O godzinie 10.45 Ksiądz Biskup Ordynariusz eryguje Stacje Drogi Krzyżowej w Panteonie szczepanowskim, natomiast o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Ordynariusza Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituły Katedralnej z Tarnowa i Kolegiackich: z Bochni, Mielca, Nowego Sącza, Wojnicza oraz pozostałych kapłanów i zaproszonych gości – mówi ks. Jan Lorek z Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie.

 

Posłuchaj:
Ks. Władysław Pasiut
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN