ŚDM – przeżyjmy to jeszcze raz

05.02.2019

Grybów, Pustków-Osiedle, Brzesko, Krynica to miejsca kolejnych spotkań młodych i dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży. Na takie wydarzenia zapraszane są osoby, które były w Panamie, przeżyły spotkanie z papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata.

Doświadczyliśmy, że mieszkańcy Panamy celebrują czas podczas rozmowy i spotkań, bo tworzą więzy – mówi radiu RDN ks. Artur Ważny. Dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji dodaje, że Światowe Dni Młodzieży były także dla niego. – To były już moje siódme Światowe Dni Młodzieży. Odkryłem, że papież zwłaszcza w sobotę wieczorem mówił do dorosłych, chociaż było mnóstwo młodych ludzi. Ten przekaz dotyczył nas starszych, którzy mamy z młodymi wejść w relację i sprawić, żeby oni mieli korzenie – dodaje.

Ks. Artur Ważny podkreśla, że w Panamie zobaczył Kościół, w którym dużą rolę odgrywają świeccy. – Uczestniczyliśmy w kilku spotkaniach ludzi świeckich, którzy organizowali Światowe Dni Młodzieży. Oni się świetnie organizowali, mieli wspaniałą komunikację. Cieszyli się na koniec, że to się udało, byli z siebie dumni. Nie zważali na to co się nie udało, ale podkreślali, że Światowe Dni Młodzieży dużo im dały – mówi.

W Panamie na Światowych Dniach Młodzieży było ponad 80 osób z diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj:
Ks. Artur Ważny
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN