Serce Kościoła bije w Panamie [ZDJĘCIA]

24.01.2019

Mija kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży. Były zakupy, Msza św. w języku polskim, katecheza i koncert Polska dla Panamy.

Pierwszą katechezę wygłosił bp Marek Solarczyk.

– Ksiądz biskup opierał się głównie na słowach “Oto jestem”. Przywoływał cytaty z Pisma Świętego, gdzie jest pokazana postawa gotowości przyjęcia powołania. Mówił, że to nie jest łatwe i trzeba do tego wiele odwagi. Najpierw jednak trzeba zaakceptować samego siebie i przyjęcie bogactwa, które dostaliśmy od Boga – relacjonuje Maria Pyzik, vlogerka.

TUTAJ przeczytacie co biskup powiedział do młodzieży z diecezji tarnowskiej.

Pielgrzymi z Domowego Kościoła także dotarli do Panama City i biorą udział w wydarzeniach centralnych.

– Wczorajsza wieczorna Msza święta zgromadziła liczną grupę polskiej młodzieży. Na Eucharystii byli także obecni gospodarze z parafii, które gościły pielgrzymów podczas dni w diecezji. Był obecny m. in. Padre Jose z parafii Nata wraz z kilkoma swoimi parafianami. Parafia Nata w ubiegłym tygodniu gościła tarnowskich pielgrzymów z grupy Domowego Kościoła – pisze ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Wczoraj to my mogliśmy ukazać to samo naszym gospodarzom. Wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy razem z Siewcami Lednicy oraz zatańczyliśmy naszego tradycyjnego poloneza – dodaje ks. Piotr.

Jedni zwiedzają okolice, a inni kupują… kolczyki na studniówkę. Światowe Dni Młodzieży to także czas na zakupy. Jak mówią młodzi, – byleby być razem.

Wczoraj (23.01) około godziny 22:30 papież Franciszek szczęśliwie wylądował na lotnisku Panama Tocumen.

Papież Franciszek jest już w Panamie, więc cały Kościół jest tutaj. Tutaj bije serce Kościoła – zauważa ks. Artur Mularz z Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Dziś o 23:30 (czasu polskiego) odbędzie się uroczystość powitalna papieża Franciszka i otwarcie ŚDM na Campo Santa Maria la Antigua – Cinta Costera.

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN