Skandal Kościoła? W Alegorii będzie można porozmawiać z bpem Arturem Ważnym o Kościele

23.01.2022

‘Skandal Kościoła?” to tytuł i temat spotkania, które w ramach Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego odbędzie się w siedzibie fundacji Alegoria.

Jak powiedział Radiu RDN prezes Alegorii, Marcin Lewandowski, spotkanie jest odpowiedzią na rożnego rodzaju sensacyjne doniesienia na temat Kościoła, których pełne są media.

– Tytuł wymyślił sam biskup. Jest to człowiek dialogu i to spotkanie jest właśnie zaproszeniem do dialogu. Dzisiaj wiele słyszymy o tym, że wokół Kościoła krążą różne skandale, tytuły prześcigają się w tym, co się dzieje, jak się dzieje i dlaczego tak się dzieje. Ja osobiście mam wrażenie, że wiele z tych tytułów jest krzykliwych, a za nimi stoi chęć prowokowania, natomiast my chcemy doprowadzić do realnego dialogu. To będzie rozmowa dziennikarza prowadzącego z księdzem biskupem. Później będzie możliwość zadawania pytań tak online, jak i na żywo.

Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, w spotkaniu będzie można wziąć udział zarówno na żywo, w siedzibie Alegorii przy pl. Kazimierza 5, jak i online, na fanpage’u alegorii na Facebooku

Spotkanie odbędzie się 31 marca o godz. 18:30.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN