Słowa bł. Stefana Wyszyńskiego będą towarzyszyć wiernym w trakcie odpustu w Limanowej

14.09.2021

W środę (15.09) w Limanowej rozpoczyna się odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Wierni z całego regionu będą pielgrzymować do tutejszej bazyliki przez 8 dni. Parafianie już tydzień temu (8.09) rozpoczęli duchowe i modlitewne przygotowania.

Przez dzień i noc uczestniczą w Różańcowym Jerychu – mówi ks. Wiesław Piotrowski, kustosz limanowskiego sanktuarium.

W ciągu dnia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym na głównym ołtarzu w Bazylice modlą się wcześniej zapisane osoby, ale też te, które przychodzą dobrowolnie. Przy każdej godzinie modlitwy jest od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. W nocy modlitwa trwa w kaplicy świętych i błogosławionych – dodaje proboszcz parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Tutaj także wierni modlą się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Centralna uroczystość odpustowa będzie odbywać się w niedzielę (19.09), a początek odpustu zaplanowano na środę (15.09).

Na poszczególne dni odpustu zaczerpnęliśmy hasła z nauczania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nawiązujemy też do hasła roku, chcemy wiec z Maryją Niewiastą Eucharystii iść do Jezusa. W pierwszym dniu będziemy modlić się by Bolesna Pani uczyła nas zgłębiać tajemnice Eucharystii – wyjaśnia ks. Wiesław Piotrowski.

W pierwszym dniu odpustu obowiązywać będzie świąteczny porządek nabożeństw. Msze św. zaplanowano o 6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 13.30. Sumie odpustowej o 17.30 przewodniczyć będzie arcybiskup Wacław Depo. Wieczorem o 19.30 zaproszeni są szczególnie nauczyciele i wychowawcy.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN