Ślub – tak, wesele później

28.04.2020

Mimo ograniczeń pary nie rezygnują z zaplanowanego wcześniej sakramentu małżeństwa.

Jak mówi ks. Janusz Michalik, proboszcz Parafii Jana Chrzciciela w Nowym Sączu przyjęcia weselne są drugorzędną sprawą.

W najbliższym czasie planujemy dwa śluby – mówi kapłan.

– Młodzi chcą sakramentu małżeństwa. Obie pary zadeklarowały, że dostosują się do wszystkich standardów jakie mają być teraz nakazane przez urzędu. Mówią, że to jest drugorzędna sprawa w stosunku do sakramentu małżeństwa. Przyznam, że byłem zdumiony i zachwycony taką dojrzałą postawą. Gdy będzie już możliwość, młodzi zrobią przyjęcie weselne.

Jak dodaje w kościele może być jednocześnie 14 osób. Część rodziny i gości będzie mogło zgromadzić się na zewnątrz przed kościołem. Śluby będą transmitowane na żywo w internecie.

Jedno co mogę powiedzieć parom młodym, to żeby w tym trudnym czasie się nie bali – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor wydziału duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Jeżeli nie ma możliwości przygotowania do małżeństwa i zrealizowania katechizacji przedmałżeńskiej w przyjętej formie, to każdy duszpasterz indywidualnie przygotuje narzeczonych. Te informacje zostały przekazane księżom, więc każdy kapłan diecezji tarnowskiej wie, jak w czasach pandemii przygotować narzeczonych. Nie należy się bać i podejść do swoich duszpasterzy.

Instrukcje o tym jak przygotować się do ślubu w czasie pandemii koronawirusa Kuria Tarnowska przekazała w specjalnym komunikacie, który publikowaliśmy tutaj:

Przygotowanie do małżeństwa w czasie pandemii

Posłuchaj:
ks. Janusz Michalik
ks. Piotr Cebula
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN