Śluby zakonne u Sióstr Służebniczek [ZDJĘCIA]

16.08.2018

Siostry służebniczki dębickie przeżywały uroczystość pierwszych i wieczystych ślubów zakonnych.

Dwie siostry służebniczki dębickie, pochodzące z diecezji tarnowskiej złożyły pierwsze śluby w Tuchowie. W kościele klasztornym w Dębicy trzy zakonnice złożyły profesje wieczyste. – To ważny dzień dla całego zakonu – zaznacza s. Maksymilla Pliszka, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. -Nasza droga zakonna jest drogą wolności. Świat zewnętrzny na nas inaczej patrzy, ale my to tak przeżywamy. Wolność w Jezusie i oddanie się Bogu daje nam tę wolności. To jest źródłem naszego pokoju i radości – wyjaśnia s. Maksymilla.

Do tego dnia siostry Ewa z Pilzna, Karolina z Nowego Sącza oraz Alina z Ukrainy przygotowały się od 6 do 8 lat. Przed złożeniem ślubów nie kryły, że to dla nich dzień ogromnej radości, ale i stresu.

-Jest przeżycie, trudno jest wyrazić, bo to jest najważniejszy dzień w życiu, jak panny młodej – zauważa siostra Karolina. -Z utęsknieniem się na ten dzień patrzyło. Kocham dzieci i tutaj w zakonie właśnie z dziećmi pracuję i to jest najważniejsze – zaznacza siostra Ewa. Z kolei siostra Alina przyznaje, że Pan Bóg ją powołał, ale wcześniej nie znała zakonu sióstr służebniczek.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Bp Wiesław Lechowicz. W uroczystościach brały też udział siostry służebniczki i rodziny zakonnic.

 

Posłuchaj:
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN