“Śmierć i życie po śmierci” – w RDN rusza Studium Biblijne

02.10.2020

Będzie m.in. o śmierci, sądzie indywidualnym, zbawieniu, potępieniu i czyśćcu. Wraz z nowym rokiem akademickim ruszają wykłady w ramach Radiowo – Internetowego Studium Biblijnego. Ponadto będą prezentowane zagadnienia łączące się z eschatologią, np. kwestie moralne dotyczące eutanazji, aborcji; kwestie prawne i pastoralne związane z pogrzebem katolickim czy też sakramentem namaszczenia chorych.

Cykl wykładów został zatytułowany “Śmierć i życie po śmierci” – mówi ks. Piotr Łabuda, prof. Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie, moderator Studium. – Ostatni czas chorób, epidemii zmusza człowieka do zastanowienia się nad przemijaniem życia. W pierwszym semestrze chcemy zastanowić się co Biblia mówi o śmierci, sądzie indywidualnym, stanie nazywanym czyśćcem, zbawieniem bądź potępieniem. W drugiej części wykładów zajmiemy się końcem świata, powtórnym przyjściem Chrystusa, sądem ostatecznym oraz ostatecznym zbawieniem czy potępieniem – dodaje.

Studium Biblijne w radiu RDN rusza w najbliższą niedzielę o godzinie 18.10, powtórka w poniedziałek o 21.30.

Przez cały rok w przygotowanie Studium włączy się kilkunastu wykładowców Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJP II w Krakowie.

Obok audycji w radiu RDN, wykłady znajdziecie także na rdn.pl i na stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego w zakładce Studium Biblijne.

Posłuchaj:
ks. Piotr Łabuda
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS)- Policjant operacyjny
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN