Spędzili 8 dni na rekolekcjach w … kajakach [ZDJĘCIA]

09.08.2019

Młodzi z parafii Żabno i Przecław wraz z duszpasterzami oraz animatorami płynęli Czarną Hańczą, w sumie około 70 km. Trasa „Rekolekcji w kajaku” przebiegała szlakiem papieskim Wigry – Augustów.  

Każdy dzień rozpoczynała Msza św. z Jutrznią. Był czas na spotkanie w grupach i to co było tematem rekolekcji, czyli poznawanie kerygmatu. Nie zabrakło chwil zabawy i integracji przy ognisku.

Uczestnicy podkreślają, że to był dla nich wyjątkowy czas poznawania Boga i drugiego człowieka.

– W tym roku skupiliśmy się na kerygmacie. Można było poznać, zrozumieć jak to wszystko wygląda w wierze chrześcijańskiej. – Ludzie nowi byli, nie było problemu żeby się zapoznać, każdy płynie swoim tempem. Kto ile ma siły nie ma znaczenia. – Dla mnie były czymś nowym, bo byłam pierwszy raz, mogłam bliżej poznać Boga i znaczenia kerygmatu. – To było pogłębienie relacji z Bogiem, to było też coś nowego, bo też byłam pierwszy raz.

Młodym w spotkaniach w grupach towarzyszyli księża i animatorzy. Wśród nich byłą Alicja Miszkurka

– Jestem zaskoczona bardzo pozytywnie, tym że można było poznać fantastycznych ludzi, ale umocnić się tez ich postawą i tym jak oni odbierali to co mówiliśmy. Przede wszystkim fajne było to, że można było się bliżej poznać przez to, że każdego dnia płynęliśmy z kimś innym. Wtedy też nawiązywały się fajne rozmowy nie tylko na tematy rekolekcyjne, ale też takie życiowe.

W rekolekcjach brało udział ponad 60 osób. Wśród uczestników byli także młodzi z Francji, Anglii i z USA.

Opiekunami duchowymi byli: ks. Dawid Włodarczyk i ks. Krzysztof Świerczek (Żabno), ks. Łukasz Pietrzak (Przecław) oraz ks. Marcin Wiktor (USA)

Posłuchaj:
Uczestnicy
Alicja Miszkurka
Katarzyna Antosz, fot. ks. Krzysztof Świerczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN