Śpiewająco o bł. Karolinie

22.06.2022

W amfiteatrze leśnym ‘Dolina Pstrąga’ w Machowej odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wokalno-muzycznego ‘Z bł. Karoliną zaśpiewajmy’. Przyjechali soliści oraz grupy dzieci z przedszkoli i szkół. Podczas finału zaprezentowano 13 utworów.

Uczestnicy wspominają, że przygotowania do konkursu były okazją, żeby lepiej poznać postać błogosławionej Karoliny Kózkówny. Niektóre utwory zostały stworzone specjalnie na konkurs.

– Opowiada o życiu bł. Karoliny, o jej zachowaniu i tym co lubiła robić. Lubiła uczyć młodsze dzieci, śpiewać i codziennie modliła się do Pana Boga. – Jest wzorem do naśladowania dla dzieci, młodzieży, dorosłych i pokazuje, że droga do nieba jest otwarta dla każdego – mówią uczestniczki konkursu: Ewa ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach oraz Kamila ze Szkoły Podstawowej w Zabawie.

– Poziom konkursu jest wysoki – ocenia dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej ks. Tomasz Lelito.

– Dzieci i przedszkolaki są bardzo wdzięcznymi i zaangażowanymi artystami. Obserwowanie, wsłuchiwanie się w ich śpiewy i występy wzbudza wielką radość, ale też zainteresowanie błogosławioną Karoliną. To spektrum wartości związanych z błogosławioną Karoliną jest ogromne, a sam udział w takim świecie wartości na pewno pomaga wzrastać dzieciom i młodzieży w człowieczeństwie i wierze.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej oraz Rzemieślniczą Branżową Szkołę I stopnia im. bł. Karoliny w Pilźnie.

Wydawca, Maksymilian Osak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN