Śpiewem będą uwielbiać Boga – wyjątkowy koncert wraca na zakliczyński rynek

14.06.2022

Zwieńczeniem uroczystości Bożego Ciała w Zakliczynie będzie koncert uwielbieniowy pt. ‘Abyśmy się miłowali’.

Uczestnicy śpiewem będą dziękować Bogu za dar Eucharystii.

Współorganizator wydarzenia o. Ariel Krzywda OFM, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie przekonuje, że śpiew to wyjątkowa forma modlitwy.

– Bardzo często prosimy, dziękujemy, przepraszamy, a jednak uwielbienie ma szczególną moc. Kto uwielbia Pana Boga, można powiedzieć, że równocześnie zanosi też te pozostałe modlitwy. To nie jest modlitwa za coś, to jest modlitwa oddania czci i szacunku temu, który stworzył świat, temu, który podzielił się swoją miłością, temu który kocha nas cały czas, będą przy nas, a równocześnie my chcemy właśnie tę miłość uwielbiać, jako taką odpowiedź naszej miłości, tak zwyczajnie, po prostu, po ludzku.

Start o godz. 18.00 na zakliczyńskim rynku.

Podczas VII Koncert Uwielbieniowego wstapi chór ‘Zanurzeni w miłosierdziu’, do którego dołączy Chór Cantando Canzoni, działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz Chór ‘Cantores Sancti Jacobi” z parafii św. Jakuba Apostoła Młodszego w Powroźniku.

W czasie koncertu będą też świadectwa osób, którym udało się wyrwać z nałogu.

Organizatorzy przed koncertem zapraszają także do wspólnej modlitwy. Na zakliczyńskim rynku o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Po nabożeństwie ulicami miasta przejdzie procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy, która zakończy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II aktem zawierzenia miasta i gminy opiece Patrona.

Koncert o godz. 18.00 będzie transmitowany na antenie Radia RDN.

Jolanta Moździerz, fot. Zakliczyńskie Centrum Kultury
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN