Śpiewem poznają Maryję [ZDJĘCIA]

09.02.2019

Około 100 dziewczyn z całej diecezji spotkało się w Starych Żukowicach na Warsztatach Muzycznych Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Do niedzieli będą się uczyć śpiewu, gry na instrumentach, ale także dowiedzą się jak tę wiedzę przekazać swoim rówieśnikom.

Jak przyznały uczestniczki, na warsztatach mogą doskonalić swoje talenty. – Jesteśmy jedna wspólnotą DSMu. Przyjechałyśmy tutaj przede wszystkim się poznać, spędzić ze sobą czas, ale także kształcić swoje talenty muzyczne. Pozdrawiamy naszego opiekuna, ks. Marka. – Przyjechałyśmy tutaj poznać bliżej Maryję i Jezusa, zapoznać się z nowymi technikami śpiewu i gry na instrumentach i poznać się z ludźmi, którzy dzielą z nami tę pasję.

Na to wydarzenie przyjechały także DSMki z Borzęcina Górnego.  Jak twierdzą, warto swój czas poświęcić na formacje w Dziewczęcej Służbie Maryjnej. – Myślę, że warto, bo jednoczymy się bardziej z Maryją, poznajemy się z dziewczynami, które mieszkają w naszej miejscowości, a których nie znamy – uczestniczymy w jednych spotkaniach. Z upływem lat, bo już bardzo długo należymy do Służby Maryjnej, możemy nauczyć czegoś te młode dziewczynki. Chcemy je nauczyć zainteresowania Maryją, ale też chęci służby.

W części merytorycznej pomagają uczestnicy Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych działających przy Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Uczestniczki
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN