Na stronie internetowej radia są już dostępne rozważania rekolekcyjne oraz cykl radiowych wieczorów adwentowych

10.12.2019

 

Rekolekcje “Miłość nie tylko od święta” przygotował ks. dr Jerzy Smoleń, były dyrektor Redakcji Programów Religijnych Radia Dobra Nowina w Tarnowie i psycholog.

Ks. Jerzy uczy nas, że miłość to nie tylko od święta, tylko na co dzień. Matki mówią o tym czym jest dar życia. Świadectwo tego, że Bóg na nas zawsze czeka i nigdy z nas nie zrezygnuje – to przesłanie świadectwa Grzegorza – mówi ks. Piotr Adamczyk, dyrektor radia RDN.

Wieczory adwentowe obejmują codzienne Słowo Boże z komentarzem ks. Marcina Gryzło, rekolekcje ks. Jerzego Smolenia (poniedziałki, środy, piątki), świadectwo nawrócenia Grzegorza Czerwickiego (czwartki), audycję MAMY – Cud życia (wtorki), a także “Adwentowy budzik sumienia”.

Ponadto przypominamy, że Msza Święta roratnia transmitowana jest codziennie, od poniedziałku do piątku, o 6.00 z Bazyliki św. Mikołaja w Bochni, w sobotę zaś o 6.30 z Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

Adwentowy program pomaga przygotować się do świąt. Doceniają to słuchacze – dodaje ks. Adamczyk.

Dostałem kartkę z podziękowaniem od starszej słuchaczki, która dziękuje, że może ten czas spędzić inaczej. To jest dzieło naszej redakcji – tych którzy nagrywają, przygotują i realizują. Dzięki temu możemy być adwentowi w oczekiwaniu – poskreśla.

W ramach wieczornej audycji Radio Dla Najmłodszych transmitowana jest powtórka porannych rorat oraz bajka dla dzieci.

Od 17 grudnia natomiast rozpoczniemy Nowennę przed Bożym Narodzeniem.

Posłuchaj:
ks. Piotr Adamczyk
Anna Szczepanek, Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN