Studia podyplomowe na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie

17.06.2022

Już nie tylko pięcioletnie studia magisterskie, ale też dwuletnie studia podyplomowe – Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wychodzi z nową propozycją edukacyjną.

Jak podkreśla bp Andrzej Jeż, studia teologiczne dają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale pomagają poruszać się we współczesnym świecie i odpowiadać merytorycznie na zarzuty osób wrogo nastawionych do wiary i Kościoła.

– Studiowanie teologii to stworzenie mocnego światopoglądu, który pozwala dobrze poruszać się we współczesności. Zwłaszcza, że teologia, filozofia i nauki pomocnicze, pomagają nam stworzyć własną syntezę świata i relacji między ludźmi, ale przede wszystkim naszej relacji do Boga i działania Boga w świecie. Poza tym uzyskujemy pewne argumenty w dyskursie dotyczącym kwestii wiary, kiedy rozmawiamy z osobami niewierzącymi, wrogo nastawionymi do Boga, do religii, do Kościoła.

Nowością na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie są w tym roku studia podyplomowe – propozycja skierowana do nauczycieli. Dadzą one stosowne kompetencje wymagane do nauczania religii.

Rekrutacja na studia magisterskie i podyplomowe już trwa. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie internetowej tarnowskiego Wydziału Teologicznego: https://wt-tarnow.upjp2.edu.pl

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN