Św. Stanisław Papczyński inspiruje…

22.04.2020

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich chce nadal wspierać dzieci z domów dziecka. Tu nauka zdalna ma jeden zasadniczy problem – brak sprzętu.

Przekazaliśmy już ponad 20 zestawów komputerowych m.in. dla placówek w Białogardzie, Zambrowie i rodzinnych domów dziecka w Szczecinie, Warszawie i okolicach – mówi marianin ks. Łukasz Wiśniewski, dyrektor SPM.

– Chcemy oczywiście realizować także inne zapytania, bo pojawiają się kolejne prośby, szczególna ta sytuacja jest w rodzinnych domach dziecka, gdzie potrzeba a brakuje tam bardzo często ofiarodawców. Stąd też rozpoczęliśmy zbiórkę na dalsze komputery i dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie.

Pochodzący z Podegrodzia o. Stanisław, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów jest patronem osób mających problemy w nauce.

– Stąd też w naturalny sposób staramy się pomagać w edukacji, chcemy pomagać tym którzy chcą się uczyć, rozwijać swoje talenty właśnie tak jak św. Stanisław Papczyński pokonywał te trudności dzięki temu z dziecka, które miało trudności w nauce stał się profesorem. My także wierzymy tak jak Pan Bóg wierzy w nas, w każdego człowieka, że możemy rozwijać swoje talenty.

Informacje, w jaki sposób można wesprzeć stowarzyszenia tym samym domy dziecka znajdziecie na stronie www.spm.org.pl

Posłuchaj:
ks. Łukasz Wiśniewski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN