Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w tym roku online

13.11.2020

Od dziś do 15 listopada potrwają obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Z racji obostrzeń sanitarnych organizatorzy zapraszają wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniach dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube.

Jak co roku gospodarzem wydarzeń jest parafia Trójcy Przenajświętszej w podtarnowskiej Zabawie.

Na niedzielę przypisane są główne uroczystości.

Uczestniczyć będziemy w specjalnym spektaklu, który trwa 45 min jako wstęp do Eucharystii, ale też przeżywania tych wydarzeń trochę głębiej i w ten sposób zastanowić się jak możemy stanąć obok tych, którzy pozostali. Pomnik “Przejście” i ten dzień skłaniają nas do tego, abyśmy stanęli obok tych, którzy przeżywają ten dramat – mówił proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie ks. Zbigniew Szostak.

W niedzielę, o godz. 11.15 będzie celebrowana Msza św., a po niej przy pomniku Przejście zostanie zasadzone drzewo i zapalone światło pamięci. Zostanie również otwarta tego dnia o godz. 13 wystawa związana z dniem pamięci ofiar wypadków drogowych.

Przejście to nie tylko pomnik, ale także możliwość zmierzenia się z samym sobą – dodaje ks. Szostak. – Wiele osób odnalazło tutaj nie tylko sens, ale także radość życia. Zachęcam, aby z tej okazji, nawet będąc w domu, skorzystać, przemyśleć, przeżyć to. Aby w pomniku “Przejście” odnaleźć sens życia tych, którzy odeszli, ale także życia swojego, często pokaleczonego, poranionego.

Link do transmisji z wydarzeń w Zabawie znajdziecie TUTAJ

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN