Świeccy odznaczeni. Biskup Andrzej Jeż wręczył medale Dei Regno Servire [ZDJĘCIA]

21.11.2021

Świeccy zaangażowani w życie Kościoła tarnowskiego wyróżnieni. W tym roku przyznano 34 medale.

Wśród wyróżnionych byli kościelni, szafarze, członkinie róż, rad parafialnych czy zespołów synodalnych.

– Jestem wzruszona, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia – mówi Krystyna Wojtas z Parafii Najświętszej Maryi Panny w Bogumiłowicach.

– W tym momencie czuję ogromne zaskoczenie, dlatego że ksiądz proboszcz Marek Szczerba nic mi nie powiedział. Od wielu lat działam w parafii, jestem w radzie duszpasterskiej, obecnie pełnię funkcję prezesa Akcji Katolickiej. To jest już kilkadziesiąt lat pracy.

-Najważniejsze to aby czynić innym to, co chcemy, aby nam czyniono – dodawał Piotr Janiszewski z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku.

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Serdecznie dziękuję księdzu proboszczowi Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku za przyznanie nominacji do tego wyróżnienia, do tego orderu. Wielkie Bóg zapłać. – Co należy robić, żeby otrzymać taki order? – Czynić innym to, co chcielibyśmy, aby nam czynili.

Medale wręczono po Mszy św. w tarnowskiej Bazylice Katedralnej w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uczestniczyli w niej także młodzi z KSM i działacze Akcji Katolickiej z całej diecezji.

Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN