Świętowanie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – patrona Akcji Katolickiej w Polsce w tym roku w zmienionej formie.

16.05.2020

Organizowane 18 maja uroczystości związane z tym wydarzeniem połączone z zakończeniem peregrynacji jego relikwii i obrazu po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej nie odbędą się tak, jak zaplanowano.

– Nie będzie spotkania w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie, gdzie w 1987 roku był Jan Paweł II – informuje ks. Jan Bartoszek, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Zaproponowaliśmy świętowanie 100. rocznicy urodzin naszego patrona w naszych wspólnotach parafialnych, w których Akcja katolicka działa. Sugerujemy, aby zarząd ze sztandarem, na ile pozwalają na to przepisy, zgromadził się w tym dniu na Mszy św., aby uczcić dzień naszego patrona św. Jana Pawła II.

Natomiast we Mszy św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie, której będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż, weźmie udział prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Robert Rybak, który będzie reprezentował całe stowarzyszenie.

Msza św. będzie sprawowana 18 maja o godz. 18.00.

Te uroczystości będą mieć charakter uczczenia urodzin św. Jana Pawła II, a nie jak wcześniej zaplanowano, zakończenia peregrynacji obrazu i relikwii papieża Polaka w Diecezji Tarnowskiej.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN